Kilo.lt – pakeisk mitybos įpročius

Jau kuris laikas svarsčiau, kad nebežinau ką valgyti. Pusryčiams tas pats per tą patį, pietums tas per tą patį… Apskritai atsidarius mano šaldytuvą būtų galima išsigąsti, nes jis praktiškai visada tuščias. Pusryčiams – dažniausiai avižinė košė, pietums – kažkas iš šaldymo kameros, arba kartais ką nors suvalgau kokioje kavinėje, vakarienei – koks nors vaisius. Kažką į šaldytuvą įsidėdavau tik savaitgaliams, ir tai dažniausiai būdavo nesveikas maistas. Vienu metu pajutau, kad nebežinau ką valgyti, todėl kilo noras tą kažkaip susitvarkyti.

Kilo.lt mitybos ir sporto planu norėdavau pasinaudoti ankščiau, kai intensyviau sportuodavau, bet vis kažkaip pagalvodavau, „ai, kam čia to reikia, sportuoju ir to man užtenka”. Bet dabar nesugalvojau geresnio varianto, kaip susireguliuoti savo mitybą ir pradėti sveikiau maitintis. O apie sveiką gyvenseną mintys sukasi jau kuris laikas. Sako žmogus keičiasi kas 7 metus, tai matyt, artėjant 30-mečiui, baigiasi kažkuris 7 metų ciklas, nes noriu gyvenime kažką pakeisti. Taip jau sutapo, kad rugsėjo mėnesį Kilo.lt vyko akcija, kurios metu nusipirkus 3 ar 6 mėnesių narystę, tokios pat trukmės vieną dar gaudavai dovanų. Todėl pasiryžau pusmečiui šį reikalą išbandyti.

Pirmas įspūdis

Registruojantis į kilo.lt reikėjo suvesti daug visokių duomenų – apie savo sveikatos būklę, apie gyvenimo būdą, nurodyti norimus pasiekti tikslus… Prisijungus prie sistemos teko įkelti savo pusnuogio nuotraukas, kad kilo.lt komandai būtų aiškiau kaip sudaryti mitybos sporto programą, mat kiekvienas žmogus yra individualus ir probleminės zonos gali būti skirtingose vietose.

Prisijungęs per pirmas kelias valandas gavau mitybos planą, o vėliau ir programą sportavimui. Registruodamasis nurodžiau, kad mano tikslas bus riebalinio sluoksnio mažinimas ir raumenų ryškinimas, tačiau įvertinusi mane dietologė nurodė, kad man dar iki raumenų ryškinimo toli, ir pirmiausiai turėčiau rūpintis tik riebalų deginimu.Gautoje mitybos programoje keisčiausia pasirodė tai, kad valgyti reikia 5 kartus per dieną. Atrodytų metant svorį reikia valgyti kuo rečiau, o čia net 5 kartai per dieną.

Geriausia mitybos plano dalis yra ta, kad vieną dieną per savaitę gali valgyti tiek kiek nori ir tą ką nori! Manau dažniausiai žmonės laikydamiesi dietų ar mitybos planų palūžta, nes nesugeba ilgai atsilaikyti be mėgstamo maisto. Norint ilgalaikių rezultatų reikia keisti mitybos įpročius ir pasirinktu keliu eiti visą gyvenimą. Nes natūralu, kad vėliau sugrįžus prie mėgstamo nesveiko maisto, sugrįžta ir viršsvoris. Tačiau naudojantis kilo.lt mitybos planu nereikia visiškai atsisakyti nesveiko maisto. Šešias dienas per savaite maitiniesi sveikai, o vieną dieną nesilaikant tvarkos nieko blogo neatsitinka.

Pradžia su kilo.lt

Laikytis mitybos ir sporto plano pradėjau po kelių dienų nuo registracijos. Pirmiausia dėliojausi planą, kaip reikės pirkti produktus ir gamintis maistą. Šiaip visai patogiai galima susidaryti dienos ar savaitės pirkinių sąrašus ir viską užsakyti per Barbora.lt. Tačiau aš labiau mėgstu pats į parduotuvę nueiti ir išsirinkti pirkinius.

Suplanuoti pirkinių sąrašus nebuvo labai lengva, teko pasikeisti ir dietologės pasiūlytus patiekalus, nes pvz. vieną kartą per savaitę, vieno valgymo metu turiu suvalgyti arbūzo riekę. Vienos riekės nenusipirksi, o nusipirkus pusę arbūzo jis juk nelauks iki kitos savaitės, tai tokius ir panašius pasiūlymus teko keisti produktais, kurie gali ilgiau laukti, arba galima nusipirkti mažesnį jų kiekį, pvz.: riekę arbūzo iškeičiau į 2 bananus.

Taip pat pirmomis dienomis žiūrėjau įvairius video patarimus, seminarus apie sveiką mitybą, sportą, patarimus kaip apsipirkti parduotuvėje. Žiūrėdamas vieną video, kuriame Vaida Žūsinaitė atsakinėjo į klausimus apie bėgimo treniruotes, sužinojau daug naudingų dalykų. Pvz.: kad bėgant nereikia stengtis įkvėpti tik per nosį, iškvėpti per burną, kvėpuoti reikia taip kaip norisi. Bėgant, organizmui reikia daug deguonies todėl ir įkvėpti ir iškvėpti reikia per burną. Žodžiu, daug naudingos informacijos yra.

Pirmą kartą apsipirkinėti buvo kiek neįprasta, nes prisikroviau pilną krepšį įvairiausių produktų. Maniau, kad prie puodų reikės nemažai laiko praleisti. Bet patiekalų gaminimas, paprastai, trunka ne daug laiko. Registruojantis reikia nurodyti, kiek pageidautum per dieną skirti laiko gaminimui. Įdomu ką valgo tie, kurie nurodo, kad gaminimui laiko neskirs visai…?

Šiek tiek keista buvo pamačius, kad į dieną turėsiu išgerti 2,5 litro vandens, dar keisčiau buvo kai išgerdavau 3 litrus. Įprastai vandens iki to išgerdavau labai mažai… dažnai puodelis arbatos ryte būdavo vienintelis per dieną išgertas skystis. Pagalvojus, tikrai reikėjo kažką daryti ir keisti savo mitybos įpročius. Tai vat, naudojuosi sudarytu mitybos planu jau keletą dienų, kaip seksis siekti tikslų parašysiu vėliau, o gal ir neparašysiu… bus matyt.

 

4 komentarai apie “Kilo.lt – pakeisk mitybos įpročius”

Parašykite komentarą