Eklerai arba kaip sako prancūzai éclair

Senokai jau kažką rimtesnio gaminau. O tokių visokių desertų ar sausainių pas mane iš vis mažai kada pasitaiko. Na, neskaitant tiramisu ir imbierinių sausainių, bet ir jie jau labai seniai buvo. Tai pamaniau, kad į gaminimą reikia grįžti „su trenksmu” švelniai tariant. Kažko įdomesnio nei Eklerų ar Crosantų nesugalvojau. Eklerai man įdomesni pasirodė, tai pirmiausiai pasigaminti nusprendžiau juos, bet Crosantus irgi gaminsiu dar, tik jau kitais metais, matyt.

Šiokio tokio vargo su šitais Eklerais buvo. Ir prie visų ingredientų dar reikėtų pridėti ir keletą keiksmažodžių. Aš juos panaudojau tada, kai tešlą su mikseriu bandžiau plakti dubenyje žemais kraštais. Visgi tai, kad seniai gaminau, duoda savo. Na, bet dabar tikiuosi ilgiau prisiminsiu. O šiaip, kai padarai tokį šūstrą desertą (ar sausainius, nežinau kaip čia juos tiksliai pavadint) visai geras jausmas apima. Net pagalvojau, kad jei gyvenimas būtų nepaėjęs su skaičiais, tai gal visai geras konditeris būčiau buvęs.

Taigi, einam prie reikalo, maždaug 20 pyragėlių reikia:

Tešlai:

 • 300 ml vandens,
 • 110 g sviesto,
 • 150 g miltų,
 • žiupsnelio druskos,
 • 1 a.š. cukraus,
 • 4 didesnių kiaušinių.

Kremui:

 • 300 ml pieno,
 • 1 v.š. krakmolo,
 • 1 v.š. miltų,
 • 3 kiaušinių tryniai,
 • 3 v.š. cukraus,
 • 150 ml plakamosios grietinėlės.

Glaistui:

 • 100 g juodojo šokolado,
 • 50 g sviesto,
 • 2 v.š. cukraus pudros,
 • 2 v.š. karšto vandens.

Pradedame nuo tešlos. Vandenį supilti į puodą, sudėti į jį gabalėliais pjaustytą sviestą, druską ir cukrų. Miltus persijoti atskirai.

Vandenį kaitinti iki virimo, kai burbuliuos didžioji vandens dalis, vienu kartu suversti miltus ir greitai maišyti (plakimo šluotele, pvz.) Po pusės minutės išjungti virykle ir toliau maišyti, kol susidaro lygi masė, kuri nelimpa prie puodo. Recepte rašo neįsisimaginti maišant, pakaks apsukti 20 kartų, nes permaišyta tešla suskils. Gautą masę išdrėbti į dubenį, kad greičiau atvėstų.

Kiaušinius šiek tiek paplakti. Kai tešla atvėsta iki maloniai šiltos, dėti į ją porą šaukštų plaktų kiaušinių masės ir energingai maišyti (galima ir mikseriu). Taip palaipsniui įmaišyti visus kiaušinius. Tešla turi gautis “drembanti” nuo šaukšto.

Eklerų receptas

Kepimo skardą ištiesti kepimo popieriumi. Orkaitę įkaitinti iki 210 C. Ant skardos konditeriniu švirkštu formuoti 2-3 cm skersmens pagaliukus, jei norisi apvalių – tiesiog dėti šaukštu. Svarbu palikti nemažus tarpus, nes eklerai beveik padvigubės.

Eklerų receptas

Kepti 35 min nevarstant orkaitės durelių. Tada ištraukus juos padaryti šone (ar apačioje) nedideles skylutes ir dar 4-5 min gąžinti į orkaitę, kad išdžiūtų vidus. Visiems iškepus palikti atvėsti.

Eklerų receptas

Kremas: Pieną pakaitinti puode beveik iki virimo ir nuimti nuo ugnies. Trynius išsukti su cukrumi ir šaukštu karšto pieno. Tuomet pilti dar šiek tiek pieno, suberti krakmolą, miltus ir viską sumaišyti iki košelės.

Kai jau nelieka gumuliukų supilti visą likusį pieną, išmaišyti iki vientisumo ir supilti į švarų puodą bei kaitinti ant ugnies kol užvirs. Kai taip nutiks – maišyti ir leisti šiek tiek pakunkuliuoti, kol kremas sutirštės, taps tąsus. Tuomet pilti į uždaromą indelį ir leisti atvėsti, kai pravės – dėti į šaldytuvą ir leisti gerai atšalti.

Eklerų receptas

Galiausiai kremas atrodys “sušokęs” į luitą, taip ir turi būti. Reikia jį greitai išmaišyti, kol taps vėl gyvas. Tuomet atskirai suplakti grietinėlę ir atsargiai sumaišyti ją su kremu. Galutinis variantas bus purus, standus, lengvas kremas.

Kremą sudėti į konditerinį švirkštą ar maišelį ir per pyragėliuose padarytą skylutę pripildyti jų vidų. Aš turiu tokį rinkinėlį, tai jis puikiai tiko.

Eklerų receptas

Liko glaistas: vandens vonelėje ištirpinti šokoladą su sviestu. Kai jie ištirps, puodą nukelt nuo ugnies, berti cukraus pudrą ir karštą vandenį. Masė gausis blizgi ir skysta. Pyragaičio viršūnėlę ar šoną panardinti į šokoladą ir padėti išdžiūti.

Darbo man buvo kokioms gal 3 valandoms, bet gaminti nebuvo taip sunku, kaip gali atrodyti.

Parašykite komentarą