Paprastas vinilų grotuvas

Kai nusipirkau savo pirmąsias vinilines plokšteles, nusipirkau ir šiokį tokį grotuvą joms. Patefonų kainos Lietuvoje prasideda maždaug nuo 50€, todėl nenorėjau pirkti pirmo pasitaikiusio ir gero patefono dar paieškosiu. Tačiau, kad nelikčiau be muzikos, ebay radau tokį visai paprastą vinilinių plokštelių grotuvą (patefonu jo vadinti kažkaip nesinori) už maždaug 20€. Tai kol neįsigysiu geresnio, vinilus leisiu per šį.

Šis leistuvas nėra toks blogas, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Be to, kad jis tinka muzikos klausymui, tai juo naudojantis galima dar ir muziką iš plokštelės įrašyti į kompiuterį. Man ši funkcija neįdomi, nes kam rašyti iš plokštelės, jei galima mp3 tiesiog iš interneto parsisiųsti? O štai muzikos klausymas jau kitas reikalas.

20150727_174842

Norint klausyti muziką, reikia prijungti išorines kolonėles. Aš prijungiau savo muzikinį centrą. Lyginant su patefonu, kurį turiu Perlojoje, šis muziką atkuria kur kas geriau – garsas netrūkinėja ir groja visai švariai:

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=OazK9A1zT8o]
Šitam video girdisi šnypštimas, bet realiai garsas švaresnis.

Per daug krapštyti galvutės nesinorėjo, tačiau pasirodė, kad ji nekeičiama, nes ir atsarginių nebuvo įdėta. Įdomu per kiek laiko nusidėvi adatėlė?

20150727_174739

Vienas didžiausių šio aparatų trūkumų, tai, kad nėra jokio įjungimo/išjungimo mygtuko, todėl norint pakeisti plokštelę, tenka kištuką ištraukti iš rozetės. Kitas minusas – šis leistuvas turi tik vieną greitį – 33 RPM, kiek teko turguje apžiūrinėti plokšteles, tai šis greitis buvo dažniausias, tačiau kiti patefonai, paprastai, turi reguliuojamą greitį (33, 78, 45 aps/min.)

Parašykite komentarą