Lietuvos Aeroklubui 85-eri (foto ir video)

Šeštadienį (2012.05.05) keliuose Lietuvos miestuose vyko šventė, skirta Lietuvos Aeroklubo 85-erių metų gimtadieniui paminėti. Vilniuje šventė vyko šalia Baltojo tilto.

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Vilniaus Arkikatedroje, o tada aviatorių eisena patraukė link Baltojo tilto. Atvykęs šventės vedėjas stebėjosi negausiu žiūrovų būreliu. Iš tiesų keista, kad stebėjosi, kadangi apie šią šventę žinojo tik tie, kurie domisi aviacija. Niekur kitur, išskyrus apie aviaciją rašančiuose interneto puslapiuose, šios šventės anonso rast negalėjai.

Apie šią aviacijos šventę galiu pasakyt tiek, kad nenustebino. Lėktuvais domiuosi nuo vaikystės ir panašiose šventėse yra tekę dalyvaut ir ankščiau, tai jos įspūdį palikdavo geresnį. Na, bet žmonėms, kuriems tai yra retas reginys gal ir patiko.

Buvo galima pamatyti įvairių aviamodelių.

Šiuo sklandytuvėliu „Kalakutas” mokosi skraidyti vaikai, juo pakilti galima iki 15 metrų.

Buvo galima pasėdėti ir tikro sklandytuvo kabinoje.

Šventės metu buvo galima įsigyti lėktuvėlių ir aitvarų.

Pirmą kartą „gyvai” teko pamatyti kvadrokopterį.

Tai yra malūnsparnis (arba kitaip autožyras). Žmonės dažnai malūnsparniu vadina sraigtasparnius, tačiau reikėtų nesuklysti. Sraigtasparnį į orą kelia besisukančios mentės viršuje. Malūnsparnį į priekį stumia propeleris gale, o mentės viršuje sukasi nuo oro srauto.

Malūnsparnio pilotas.

Savo pasirodymo laukia aviamodeliuotojai.

Šiuos modelius laikydami už sparno aviamodeliuotojai išsviedžia į dangų iki 50 metrų.

Su akrobatinio skraidymo lėktuvu JAK-52 skraidė Eltonas (pavardės nepamenu). Prisimenant Jurgio Kairio pasirodymus, šis buvo daugiau nei nuobodus.

 

Kadangi mano kompiuteris nesusidorojo su visų video dalių sujungimu į vieną, tai viską youtubėje sukėliau į vieną grojaraštį – gal taip bus ir patogiau : )

Parašykite komentarą